Happy Birthday, USA!

Celebrating 250 Years

Annelien Van Wauwe en Danae Dörken
zo 15/03/2026 - 11:00
tickets vanaf 14 juni, 10 uur

Ticketprijzen

€ 14 - check onze kortingen

In 2026 vieren de Verenigde Staten hun 250ste verjaardag, en wat is een betere manier om deze mijlpaal te vieren dan met muziek die de ziel van het land weerspiegelt? Dit concert brengt drie iconische Amerikaanse componisten samen, elk met een unieke stem en stijl, maar allen diepgeworteld in de muzikale tradities van hun land.

Leonard Bernstein opende met zijn Clarinet Sonata de deur naar een carrière vol vernieuwing en versmelting tussen klassiek, jazz en Broadway. Dit vroege werk, energiek en lyrisch tegelijk, weerspiegelt de levendige geest van de jonge Bernstein en laat al zijn kenmerkende flair en ritmische speelsheid horen.

Met Aaron Coplands Clarinet Sonata duiken we dieper in de lyrische en ruimtelijke klankwereld die hem de titel "vader van de Amerikaanse muziek" opleverde. Zijn sonate ademt de weidse landschappen van de VS, met filmische melodieën en subtiele volksinvloeden.

Het concert eindigt met het sprankelende en ritmisch onweerstaanbare The Cape Cod Files van Paquito D’Rivera, waarin jazz, blues, tango en Latijns-Amerikaanse invloeden samenkomen tot een virtuoos en meeslepend werk.

BIO

De Belgische klarinettiste Annelien Van Wauwe, voormalig BBC New Generation Artist, won de Borletti Buitoni Trust Award en is winnares van de Internationale Muziekwedstrijd van de ARD. Ze staat bekend om haar expressieve, lyrische en virtuoze uitvoeringen en wordt beschouwd als een van de meest boeiende en originele klarinettisten van haar generatie wereldwijd. Zij is een graag geziene gast in prestigieuze muziekzalen zoals de Tonhalle Zürich, Bozar Brussels, de Philharmonie Berlin, het Konzerthaus Berlin, het Wiener Konzerthaus, de Wigmore Hall en het Concertgebouw Amsterdam.

De Duits-Griekse pianiste Danae Dörken behoort tot een nieuwe generatie artiesten die opvallen door hun feilloze beheersing van de pianotechniek, hun uitzonderlijke podiumuitstraling en de diepgang van hun interpretaties. Ze studeerde bij gerenommeerde docenten zoals Karl-Heinz Kämmerling en Lars Vogt. Dörken treedt op in vooraanstaande Europese concertzalen, waaronder de Philharmonie de Paris, het Wiener Konzerthaus en de Wigmore Hall in Londen.

  • Leonard Bernstein, Clarinet Sonata
  • Aaron Copland, Clarinet Sonata
  • Paquito D’Rivera, The Cape Cod Files

In de pers

“Soloist Annelien Van Wauwe, gave a stunning performance with a wonderful sense of phrasing and meandering effortlessly across upper and lower registers.” (**** Bachtrack)

Credits

annelienvanwauwe.com
danae-doerken.com

met Annelien Van Wauwe (klarinet) en Danae Dörken (piano) foto Joëlle Van Autreve

Bekijk en luister online