BALKAN Splinters

Mart Flecijn en Duo RAAS
do 17/12/2026 - 20:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Stormen, zoeven en vliegen zijn drie synoniemen voor “razen” en precies zo voelt Duo RAAS. Violiste Ruth Mareen en gitariste Marie-Lou Debels dompelen je onder in een aanstekelijke klankwereld vol ritme, energie en verbinding. Een klassiek duo dus met een hoek af!

Voor deze gelegenheid versterkt met violiste-componiste Mart Flecijn brengen ze een onstuimige programma met traditionals, eigen werk en frisse bewerkingen van Béla Bartók. Balanceren tussen melancholie en dans, dat is heel echt veelbeLEUVENd!

In dit concert duikt het trio in de wereld van de Balkanmuziek: volksmuziek die is ontstaan uit samenzijn, overdracht en een orale traditie waarin melodieën en ritmes van generatie op generatie worden doorgegeven. Mart Flecijn, die de Hongaarse volksmuziek van jongs af rechtstreeks bij meesters uit de Balkanregio leerde, geeft deze traditionele muziek ny op haar beurt door aan het duo. Voor de gelegenheid schrijft ze ook een nieuw werk: BALKAN Splinters.

Met muziek van Béla Bartók, Mart Flecijn en Hongaarse traditionals.

Bio

Gitariste Marie-Lou Debels en violiste Ruth Mareen leerden elkaar kennen aan het Lemmensinstituut te Leuven. Sindsdien klinkt hun muziek van lokale buurtcentra en huiskamers, maar ook op klassieke podia en grote festivals zoals de Bijloke, het MA festival en het Klarafestival.

Mart Flecijn is een veelzijdige violiste en componiste die zich beweegt tussen klassieke muziek, wereldmuziek en jazz. Ze speelde reeds Mexico, Frankrijk, Spanje, Turkije, Portugal en Nederland. In Vlaanderen werkte ze samen met Ão, BLØF, Antwerp Philharmonic Orchestra, Bart Peeters en vele anderen. Speciaal voor dit concert komt zij het duo versterken op het podium.

-------------------------------------

veelbeLEUVENd - jong klassiek

In veelbeLEUVENd presenteren we klassieke muziek met jong Leuvens talent. Leuven barst immers van het talent en heeft een rijk klassiekemuziekleven. Met deze reeks bieden we jonge enthousiaste musici de broodnodige concertkansen aan het begin van hun carrière. Uniek aan deze reeks is dat de jonge muzikanten zelf aan het roer staan.

---------------------------------------

>>> Dit concert is onderdeel van highlight Onstuitbaar.
Ontdek vandaag de talenten van morgen.

Ze zijn jong, gedreven en klaar om hun plek op te eisen.

In de pers

“Gitariste Marie-Lou Debels en violiste Ruth Mareen zijn fantastische muzikanten en creatieve performers die van muziek kunst maken.” (Raphaella Smits, gitarist)

Credits

www.duoraas.com

met Ruth Mareen (viool), Marie‑Lou Debels (gitaar) en Mart Flecijn (viool en compositie) foto Michiel Devijver (duo RAAS) Toby Kuhn (Mart Flecijn)

do 17/12/2026 - 20:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Ticketprijzen

€ 16 - check onze kortingen

Kijk ook eens bij:

za 17/10/2026 - 20:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Symfonische verhalen

Morphose Trio
zo 10/01/2027 - 11:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Gnister

FAROS Quartet
zo 07/02/2027 - 11:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Ode aan Schulhoff

Schulhoff Trio
do 25/03/2027 - 20:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur

Echo’s uit het interbellum

Sarah Bottiau en Udana Quintet
zo 18/04/2027 - 11:00
start ticketverkoop za 13 juni, 10 uur