Openingsconcert veelbeLEUVENd

Mozart en Beethoven

zo 28/09/2025 - 15:00

Na het enorme succes van de vorige seizoenen is het tijd voor een nieuw muzikaal avontuur! De young professionals van veelbeLEUVENd ruilen de Minnepoort in voor de elegante Schouwburg waar ze de magie van symfonische muziek brengen in een intieme kamermuzieksetting.

VeelbeLEUVENd trapt het nieuwe seizoen af met een creatie van Jonas Gedeshi, speciaal geschreven voor dit ensemble.

Het Concerto voor twee piano’s van Mozart, waarin de solisten elkaar voortdurend uitdagen en aanvullen, staat bekend om zijn levendigheid. Het ‘orkest’ ondersteunt op verfijnde wijze, waardoor het stuk een perfecte balans vindt tussen samenwerking en virtuositeit.

De iconische Vijfde Symfonie van Beethoven staat symbool voor strijd, vastberadenheid en overwinning. De heroïsche thema’s maken het tot een onmiskenbaar meesterwerk. José Reyes stak het in een nieuw jasje en brengt het grote symfonische geluid in een meer transparante vorm tot leven. Zonder dirigent ontstaat er een frisse energie die niet alleen de spelers maar ook het publiek verbindt. Een unieke ervaring! Het belooft een magisch concert te worden voor zowel uitvoerders als publiek.

Programma

  • Jonas Gedeshi, creatie, in opdracht van veelbeLEUVENd
  • Wolfgang Amadeus Mozart, Concerto voor 2 piano’s nr. 10, KV. 365 .
  • Ludwig van Beethoven, Symfonie nr. 5 (arr. José Reyes)

Meer details over het programma lees je in het online programmablaadje.

--------------------------

veelbeLEUVENd - jong klassiek

In veelbeLEUVENd presenteren we klassieke muziek met jong Leuvens talent. Leuven barst immers van het talent en heeft een rijk klassiekemuziekleven. Met deze reeks bieden we jonge enthousiaste musici de broodnodige concertkansen aan het begin van hun carrière. Uniek aan deze reeks is dat de jonge muzikanten zelf aan het roer staan.

Credits

met Lenny Bui-Vandeput (piano), Kirsten Gedeshi (piano), Kasper Delrue (viool), Jonathan van der Beek (hoorn), Bérénice Awouters (viool), Jakob van Durme (cello), Liesl Vanoverberghe (fluit), Tine Verhoeven (hobo), Koen Ubaghs (klarinet), Pieter Opsteyn (fagot), Jutta Demuynck (altviool) en anderen  foto  Matty Caymax

zo 28/09/2025 - 15:00

Ticketprijzen

€ 15 (rang 1) - € 14 (rang 2)
check onze kortingen

Kijk ook eens bij:

Estaciones del Tango

Ardiente Quintet
do 23/04/2026 - 20:00